rendos.pl

Blog tematyczny o IT, technologiach oraz smartfonach.

Technologia

Gdzie znajduje się w Polsce siedziba Apple?

Gdzie znajduje się w Polsce siedziba Apple?

Apple to amerykańska firma, która zajmuje się projektowaniem i produkcją elektroniki, oprogramowania i komputerów. Założycielami firmy byli: Steve Jobs, Steve Woźniak i Ronald Wayne. Początkowo Apple miało zajmować się projektowaniem i sprzedażą kompletnie zmontowanych zestawów komputerów osobistych. Z biegiem lat firma bardzo się rozwinęła i wprowadza na rynek co jakiś czas nowinki techniczne.

Najpopularniejsze produkty marki Apple

Flagowymi urządzeniami, które powstały w Apple, są komputery Mac, iPod, iPhone i iPady. Firma ta jest również właścicielem oprogramowania, które obejmuje system operacyjny iOS, przeglądarkę multimediów ITunes, a także pakiet oprogramowania multimedialnego iLife. Firma Apple jest usługodawcą pakietu programów w ramach usług Apple Media. Są to usługi oparte o model płatności subskrypcji – Apple TV+.

Jak funkcjonuje firma Apple?

Od ponad dwunastu lat marka ta działa poprzez ponad 284 sklepów detalicznych, rozmieszczonych w dziesięciu krajach, a także poprzez sklepy w Internecie, w których kupić można oprogramowanie i sprzęt. Firma ta zatrudnia również prawie 50 tysięcy pracowników. Produkty firmy Apple mają charakterystyczny design, który wyróżnia je na tle konkurencji.

Nowa siedziba Apple – co warto o niej wiedzieć?

Nowa siedziba firmy, Apple Park, jest spełnieniem marzeń Steva Jobsa i powstała według jego projektu. Konstrukcja jest duża, a przy tym stosunkowo niska i ma kształt okręgu. Główna siedziba Apple została otwarta oficjalnie w 2017 roku. Znajduje się w Cupertino, mieście które jest kolebką tej firmy. Są tam również inne budynki tej firmy, które powstały wcześniej, jednak to Apple Park jest głównym miejscem. W budynku tym znajduje się podziemne audytorium, ze szklanym lobby, które wzniesione jest na najwyższym wzgórzu tego kompleksu i nosi imię Steva Jobsa.
W nowej siedzibie firmy znajduje się dwanaście tysięcy miejsc pracy, które są bardzo komfortowe, nieporównywalne do tradycyjnych biurowców. Apple Park jest ogromnym, niskim budynkiem, który doskonale wpisuje się w otoczenie. Przestrzeń dookoła głównej siedziby firmy została zagospodarowana jako park.

Czym jeszcze wyróżnia się główna siedziba Apple?

Budynek Apple jest energooszczędny, nie tylko ze względu na swój kształt, ale również ze względu na aspekty ekologiczne. Jest to jeden z najbardziej samowystarczalnych kompleksów, ponieważ wszystkie budynki posiadają najwyższy, platynowy certyfikat LEED. Główny budynek Apple Park posiada naturalną wentylację i nie ma dodatkowego ogrzewania ani klimatyzacji. Cały kampus zasilany jest energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych, a główny budynek posiada również panele solarne. Pokrywają one pełne zapotrzebowanie całego Apple Park na energię, a jej nadwyżka wykorzystywana jest w sieci energetycznej miasta.
W Apple Park znajduje się Visitor Center, a w nim sklep z gadżetami inspirowanymi główną siedzibą oraz kawiarnia. Znajduje się tam również taras, z którego można podziwiać główny budynek.

Udostępnij