rendos.pl

Blog tematyczny o IT, technologiach oraz smartfonach.

E-commerce

Sklep internetowy – dlaczego warto, jaka platforma będzie najlepsza

Sklep internetowy – dlaczego warto, jaka platforma będzie najlepsza

Własny sklep internetowy może być znakomitym rozwiązaniem dla osób marzących o prowadzeniu własnego biznesu. Zakupy internetowe są współcześnie tak popularne jak jeszcze nigdy dotąd. Dodatkowo założenie własnego sklepu internetowego nie musi być związane z dużymi nakładami finansowymi.

Dlaczego warto otworzyć własny sklep internetowy

Założenie własnego sklepu internetowego wydaje się dobrym rozwiązaniem dla osób mających smykałkę do handlu i pragnących rozpocząć pracę na własny rachunek. Niewątpliwą zaletą sklepów internetowych jest fakt, że ich założenie nie musi się wcale wiązać z wysokimi kosztami. Co więcej szanse na powodzenie tego typu biznesu są duże, gdyż współcześnie coraz więcej osób decyduje się na zakupy online (pandemia jeszcze bardziej przyspieszyła ten proces).

Osoby, które nie mają dużego kapitału mogą zdecydować się na rozwiązanie zwane dropshippingiem. W takim modelu właściciel sklepu nie posiada magazynu, w którym przechowywany jest asortyment. Nie kupuje także asortymentu. To dostawca towaru (na przykład hurtownia) odpowiada za jego wysyłkę. Właściciel sklepu rozlicza się jedynie z produktów, które zostały sprzedane. Zyskiem dla sklepu jest marża narzucona na sprzedawane produkty.

Jeżeli jesteśmy dobrymi sprzedawcami, mamy szansę na dotarcie do milionów klientów. Pomimo dużej konkurencji zaletą sprzedaży online jest brak granic (możemy wysyłać towar do większości krajów na świecie). W rezultacie najlepsi mają szanse na uzyskanie ogromnych dochodów.

Jaka platforma sklepu internetowego będzie dla nas najlepsza

Obecnie osoba, która chce rozpocząć sprzedaż przez internet ma do wyboru ogromną ilość platform sklepu internetowego. Pamiętajmy, że platforma sklepu powinna być dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Mamy do wyboru między innymi takie platformy sklepów jak SkyShop, Shoper, RedCart, PrestaShop, WooCommerce, Shopify, OpenCart, Shoplo, Joomla!, Sote czy Wix Store.

Niektóre platformy umożliwiają nam zbudowanie całkowicie darmowego sklepu internetowego (co jest znakomitym rozwiązaniem, gdy nie dysponujemy dużymi środkami finansowymi). Współczesny przedsiębiorca ma do wyboru setki szablonów sklepów (w tym różnego rodzaju moduły i rozszerzenia). Platformy zaprojektowane przez profesjonalistów wyróżniają się intuicyjną obsługą, co oznacza, że nie trzeba się uczyć korzystania z nich (korzystać z nich mogą nawet laicy). Wiele platform pozwala na skuteczne pozycjonowanie sklepów, co zdecydowanie zwiększa nasze szanse na uzyskanie satysfakcjonujących dochodów.

O czym pamiętać przed wyborem konkretnej platformy

Zanim wybierzemy konkretną platformę zastanówmy się jak duży sklep internetowy chcemy stworzyć (przemyślmy też czy jego asortyment w przyszłości ulegnie powiększeniu). Inne platformy sprawdzą się w przypadku sklepów małych, inne gdy planujemy sprzedaż na szeroką skalę. Znaczenie ma także czy będziemy obsługiwać platformę samodzielnie czy też zatrudnimy do tego celu web developera. Ogromne znaczenie mają ponadto możliwości pozycjonowania.

Udostępnij