rendos.pl

Blog tematyczny o IT, technologiach oraz smartfonach.

IT

Sposoby na to, jak zmienić email na fb

Sposoby na to, jak zmienić email na fb

Nowe urządzenia i nowe subskrypcje wymagają bardzo często od właścicieli zakładania nowych kont. Adresy mailowe są wymogiem większości portali społecznościowych. Często zdarza się, że zapomina się danych do konta, zwłaszcza jeśli zostało ono zakładane kilka lub kilkanaście lat temu. Zdarzyć się może, że z różnych powodów dostęp do maila zostanie zablokowany, albo ktoś włamie się na konto. W takim przypadku zmiana adresu mailowego jest niezbędna.

Zmiana adresu e-mail przy pomocy przeglądarki

Jak zmienić email na fb przy pomocy przeglądarki? Jest to bardzo prosta czynność, z którą poradzi sobie każdy. Wystarczy wejść na główną stronę Facebooka i przejść do górnego, prawego rogu, w którym znajdują się ustawienia kont. Ukryte są one pod ikoną strzałki. W pasku nawigacyjnym wybrać należy opcję, która dotyczy ustawień i prywatności, a następnie kliknąć w ikonkę, która ma kształt zębatego koła. Pod symbolem dotyczącym ustawienia konta, pod własnym imieniem i nazwiskiem, znajduje się również kontaktowy adres mailowy. wystarczy go edytować, a potem kliknąć opcję z napisem informującym o możliwości dodania innego adresu. Po wpisaniu nowego e-maila wystarczy kliknąć w opcję „dodaj” i zatwierdzić w ten sposób całą operację.

Urządzenia mobilne a zmiana email na fb

Z Facebooka i innych portali społecznościowych można również korzystać poprzez aplikacje mobilną. Za jej pomocą można także swobodnie zarządzać swoim kontem, a także zmieniać adres e-mail na fb. W tym celu trzeba uruchomić aplikację i kliknąć na swój awatar, który znajduje się w prawym, dolnym rogu ekranu. Następnie należy wybrać ikonkę w postaci koła zębatego i wybrać symbol dotyczące informacji osobistych. Po kliknięciu w zakładkę informacje kontaktowe wyświetli się napis, który informować będzie o tym, że w miejscu tym należy dodać nowy adres e-mail, który zostanie przypisany do konta na facebooku. Operację zatwierdza się ikonką, która każe dodać adres e-mail.

Jak ukryć nowy e-mail na fb?

Dodanie nowego adresu e-mail sprawi, że pozostali użytkownicy Facebooka mogą bez problemu wyszukać osobę i próbować nawiązać z nią kontakt lub wyłudzić dane. Warto więc ukryć nowy adres. Aby to zrobić, wystarczy przejść do zakładki, w której znajdują się ustawienia i prywatność i wyszukać nagłówka, który mówi o tym, jak można nas znaleźć i nawiązać kontakt. W miejscu tym znajduje się szereg różnych opcji, które są związane z zachowaniem prywatności. Wśród nich jest opcja, w której można wybrać, kto może nas wyszukać na podstawie adresu e-mail. Wystarczy edytować tą opcję i zaznaczyć na niej ustawienia, które odpowiadać będą osobistym preferencjom. Można nawet zastrzec sobie, że adres mailowy widoczny będzie tylko i wyłącznie dla właściciela konta.
Na wszystkich portalach społecznościowych, w tym również na Facebooku, warto zachować jak najwięcej prywatności i udostępniać tylko te dane, które są absolutnie niezbędne, znajomym lub wybranym osobom. Bezpieczeństwo w sieci jest bardzo ważne, ponieważ jego brak może przyczynić się do wielu nieszczęść.

Udostępnij