rendos.pl

Blog tematyczny o IT, technologiach oraz smartfonach.

Smartfon

Ikonki w telefonie – co oznaczają i do czego służą?

Ikonki w telefonie – co oznaczają i do czego służą?

Telefony różnych marek mogą mieć rozmaite interfejsy. Oznacza to, że ikonki w telefonie będą wyglądać inaczej na każdym modelu. Podzielić je można na systemowe lub takie, które stosowane są przez usługodawcę sieci lub na ikony aplikacji oraz na te, które znajdują się na pasku stanu i pasku powiadomień. Natomiast wygląd graficzny ikonek w każdym telefonie jest bardzo podobny i oznacza to samo.

Rodzaj ikonek w telefonie na pasku stanu Androida?

Pasek stanu jest miejscem, w którym znaleźć można takie ikonki jak Wi-Fi, Bluetooth, sieć komórkowa, bateria, czas i alarm. Nie są one widoczne przez cały czas, wyświetlane są przeważnie wtedy, gdy usługa jest włączona. Pasek stanu, który znajduje się w górnej części ekranu, zawiera ikonki, które ułatwiają monitorowanie telefonu. Po lewej stronie aparatu znajdują się symbole, które informują o różnych aplikacjach, takich jak pobrane pliki, nowe wiadomości. Ikonki w telefonie, które znajdują się po prawej stronie, pokazują najważniejsze informacje o aparacie, czyli stan naładowania baterii i połączenie sieciowe.

Trójkątne ikonki w telefonie co oznaczają?

W najnowszych modelach aparatów znajdują się zupełnie nowe ikony statusu. Jest to np. symbol, który pokazuje stan oszczędzania danych. Ikonka, która ma kształt człowieka, symbolizuje ułatwienie dostępu. Pojawia się ona przeważnie na dole paska nawigacyjnego i pozostaje na ekranie głównym, w aplikacjach i na każdym ekranie.

Co to jest pasek stanu i jak go dostosować?

Pasek stanu jest elementem interfejsu i znajduje się u góry ekranu na Androidzie. Znaleźć go można na każdym urządzeniu, które wyświetla ikony powiadomień, informacje o stanie baterii i wszystkie ważne szczegóły systemu. Pasek stanu na Androidzie można dostosować w bardzo prosty sposób. Wystarczy włączyć ustawienia telefonu, a na wyświetlaczu przewinąć w dół i kliknąć w pasek stanu.

Skąd pobrać ikonki na telefon?

Jednym ze sposobów na to, aby zyskać ikonki w telefonie, jest ściągnięcie paczki z nimi. Usługa ta jest możliwa w większości nowoczesnych telefonów, w których producenci posiadają rozbudowane nakładki. Każda marka posiada własną wersję sklepu z motywami. Można w nich pobrać darmowe zestawy ikon. Za niektóre znaczki trzeba będzie zapłacić, są to jednak niewielkie kwoty. Symbole o nietypowym wyglądzie zastąpić mogą skróty różnych programów instalowanych domyślnie i kilka popularnych aplikacji. Osoby, którym nie odpowiadają propozycje dostępne w sklepach, mogą szukać zestawu w Google Play. Producenci ikonek do telefonów informują pod swoimi produktami, z jakimi markami te symbole będą współpracować. Niektórzy producenci aparatów nie posiadają własnych sklepów, w związku z tym nie można zmienić dostępnych ikon. W takim wypadku można sprawdzić launchery, których ogromny wybór jest na Google. Większość z nich jest darmowa, a te z największą ilością funkcji , to wydatek kilkunastu złotych. Przy pomocy launcherów można zmienić całkowicie wygląd i wybrać różne zestawy ikonek.

Udostępnij