rendos.pl

Blog tematyczny o IT, technologiach oraz smartfonach.

Lifestyle

Mała kuchnia w bloku? Mamy gotowe i niedrogie rozwiązania na aranżacje nieustawnej kuchni.

Mała kuchnia w bloku? Mamy gotowe i niedrogie rozwiązania na aranżacje nieustawnej kuchni.

Mała kuchnia w bloku ma wiele zalet między innymi to, że posiada niewielką powierzchnię, którą łatwo nam jest utrzymać w czystości i ładzie. Mała kuchnia w bloku to mniej elementów szafek stojących i wiszących jednakże dobra organizacja sprawi, że nasza kuchnia może być całkiem pojemna i dobrze zorganizowana.

W malej kuchni mamy wszystko na wyciągnięcie ręki sprzyja to szybkiemu i sprawnemu przyrządzaniu posiłków.

Mała kuchnia w bloku wymaga zakupu mniejszej ilości mebli, co wpływa na obniżenie kosztów jeśli chodzi o jej urządzenie. Ograniczona przestrzeń może stymulować naszą kreatywność i innowacyjność w projektowaniu i organizacji tak małej przestrzeni. Konieczność znalezienia optymalnych rozwiązań w warunkach ograniczonej przestrzeni może nas prowadzić do interesujących pomysłów i nieoczywistych rozwiązań. Mała kuchnia w bloku wymusza na nas minimalizm i selekcję zbędnych przedmiotów.

Mała kuchnia w bloku i jej nietypowe rozwiania.

W małe przestrzeni liczy się każdy wolny centymetr. Możemy powiesić półki na ścianach w różnych rozmiarach, aby maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń. Możemy także zamontować haczyki, aby powiesić garnki patelnie lub inne przybory kuchenne. W niektórych sklepach możemy także znaleźć składane stoliki i krzesła, które można łatwo schować, gdy nie są nam potrzebne. Istnieją stoły też o rozkładanych blatach, które rozłożymy wówczas, gdy potrzebujemy większy blat roboczy. Mała kuchnia w bloku to nie lada wyzwanie by urządzić ją funkcjonalną. W małej kuchni przechowywanie przedmiotów jest kluczowe. Wykorzystajmy więc każdą szafkę oraz szufladę do przechowywania naczyń i przyborów do gotowania. Zastosowanie organizatorów różnego typu, koszyków pomoże nam z pewnością w utrzymywaniu porządku.

Dobre oświetlenie może sprawić, że mała przestrzeń będzie wydawać się większa.

Zainstaluj jasne światła sufitowe pod szafką by rozjaśnić kuchnię. Umieszczone po przeciwnej stronie lustro optycznie powiększy nasze pomieszczenie. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń na blatach warto pomyśleć nad zakupem stolika kuchennego z dodatkowymi półkami i schowkami, a jeśli lubisz świeże zioła i brakuje Ci miejsca na parapecie okiennym zamontuj wieszaki na ścianie i umieść w nich niewielkie doniczki. Będą one pięknie wyglądać i zawsze będziemy mieć pod ręką ulubione zioła, aby przyprawić potrawy w danym momencie. Mała kuchnia w bloku wymaga sporej od nas kreatywności i zaangażowania nie bójmy się używać kolorów i wzorów. Jasne kolory, lustro lub pionowe pasy mogą optycznie powiększyć kuchnię. Mała kuchnia w bloku nie musi być wcale droga, by dobrze ją zaaranżować wystarczy kilka praktycznych i pomysłowych rozwiązań, które z pewnością ułatwią nam życie i udoskonalą naszą małą przestrzeń.

Udostępnij