rendos.pl

Blog tematyczny o IT, technologiach oraz smartfonach.

Lifestyle

Tryb samochodowy i jego specyfika

Tryb samochodowy i jego specyfika

Jadąc samochodem mamy coraz więcej powodów do korzystania z telefonu komórkowego. Nie tylko nie chcemy tracić kontaktu z bliskimi, ale również zależy nam na tym, aby mieć przez cały czas pod ręką nawigację, która prowadzi nas do celu. W czasie pokonywania dłuższych tras lubimy też słuchać muzyki, audiobooków i podcastów, a wszystko to może nam zapewnić popularna komórka. Korzystanie z telefonu w aucie nie jest zabronione. Wiąże się jednak ze sporym ryzykiem zagrożenia bezpieczeństwa. Co przy tym warte podkreślenia – rozkojarzony kierowca stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Tryb samochodowy – co to takiego?

Problemy generowane przez popularne komórki w samochodzie można rozwiązać na wiele sposobów. Policja często odwołuje się do mandatów dla kierowców, który podczas kierowania autem trzymają telefon przy uchu. Na szczęście, nie musimy wcale ryzykować mandatem za każdym razem, gdy chcemy skorzystać z telefonu. Z pomocą przychodzi nam tryb samochodowy – oryginalne rozwiązanie podnoszące bezpieczeństwo i zwiększające funkcjonalność smartfona.
Jeśli chcemy skorzystać z trybu samochodowego mamy do wyboru co najmniej kilka opcji. Jedną z najbardziej interesujących jest Android Auto. Aby korzystać z tego rozwiązania wystarczy, że połączymy telefon, z którego zwykle korzystamy z wyświetlaczem w naszym samochodzie. Dzięki temu aplikacje, które do tej pory znajdowały się na telefonie wyświetlą się na ekranie wyświetlacza. Potem wystarczy już tylko dotknąć ekranu albo wydać polecenie głosowe, aby korzystać z tych opcji, jakie interesują nas najbardziej.

Android Auto – łatwe korzystanie

Jak to możliwe, że korzystanie z trybu samochodowego może tak bardzo poprawić komfort jazdy? Aby to zrozumieć należy przypomnieć sobie o jednej z ulubionych funkcji, z jakich można korzystać sięgając po telefon z Androidem. Jest nią tak zwany Asystent Google – głosowy przewodnik, który sprawia, że można korzystać z telefonu bez konieczności spoglądania na niego. To właśnie dzięki Asystentowi Google kierowca może korzystać z telefonu nie odrywając rąk od kierownicy. Jest to możliwe nawet wtedy, gdy chce zmienić ustawienia trasy korzystając z nawigacji. Aktywowanie asystenta w trybie samochodowym niczym nie różni się od komendy, z jakiej korzystamy, gdy mamy telefon w ręku. Wystarczy więc prosta komenda „Ok, Google”, aby zarządzać multimediami, nawiązać połączenie z mężem albo zmienić trasę nawigacji tak, aby relatywnie szybko znaleźć stację benzynową.

Android Auto – krok po kroku

Jeśli chcemy korzystać z możliwości, jakie otwiera przed nami tryb samochodowy, w pierwszej kolejności powinniśmy upewnić się, że nasz pojazd jest zgodny z tym rozwiązaniem. Jeśli nie ma co do tego wątpliwości, można już sprawdzić telefon, a następnie podłączyć go do samochodu z wykorzystaniem kabla USB. Jeśli wszystko poszło dobrze, w tym samym momencie logo rozwiązania pojawi się na wyświetlaczu obecnym na desce rozdzielczej. W niektórych telefonach istnieje też opcja łączenia się bezprzewodowo.

Udostępnij